W jakie waluty warto obecnie inwestować na kupno, w jakie na sprzedaż?

Witam,

na poniższym obrazku prezentuję to, w jaki sposób można obecnie pozycjonować się na określone waluty.

Źródło: opracowanie własne.

Inwestując, szukając wejść czy to krótko czy długoterminowych, warto zadać sobie pytania: jaka para walutowa będzie najbardziej odpowiednia w danym tygodniu, miesiącu? Czy ma ona potencjał ruchu w danym kierunku? Jak wygląda sytuacja związana z ryzykiem na rynku?

To tylko kilka z przykładowych pytań, które każdy profesjonalnie podchodzący do sprawy trader, inwestor, musi sobie zadać zanim przystąpi do realizacji kolejnych etapów w podejmowaniu decyzji.

Z powyższego wykresu można wywnioskować, że pary agresywne takie jak AUD, NZD mogą długoterminowo mieć osłabienie, natomiast obecny brak ryzyka na rynku może zwiększyć popyt na te waluty, dlatego krótkoterminowo, spekulacyjnie szukałbym opcji kupna, natomiast długoterminowo szukałbym opcji sprzedaży, na odpowiednich poziomach, zgodnie z planem inwestycyjnym. Dolar amerykański ma potencjał umocnienia się, więc łączenie np. NZD z USD nie byłoby najlepszą opcją z punktu widzenia prawdopodobieństwa ruchu. Bardziej pasowałoby (krótkoterminowo) np. kupno NZD i sprzedaż Jena japońskiego JPY, zwłaszcza, że jest tam spory potencjał wzrostu. Inną ciekawą opcją może być kupno długoteminowo CHF i sprzedaż JPY, lub sprzedaż EUR i kupno GBP.

Rynki Forex dają niesamowite możliwości zarabiania, zwłaszcza jeśli się wie, co się robi 😉

Dodaj komentarz